24h/dobę

7 dni w tygodniu

(+48 ) 536 252 262

biuro@opakuj.com

Marynarska 14A

Warszawa

Top

WYKORZYSTYWANIE FOLII TERMOKURCZLIWEJ DO MODUŁOWEJ OCHRONY BUDYNKU

Folia termokurczliwa staje się coraz bardziej popularnym produktem do modułowej ochrony budynków. Niezależnie od tego, czy chodzi o modułowe domy, modułowe kapsuły łazienkowe czy modułowe biura, folia termokurczliwa jest coraz częściej stosowana do ochrony modułów do transportu i przechowywania. Dzięki swojej wytrzymałości i ciasnemu dopasowaniu folia termokurczliwa nie rozłącza się ani nie klapie nawet przy dużych prędkościach wiatru, co zapewnia spokój ducha, że ​​Twoje moduły będą zawsze bezpieczne.

Konwencjonalnie, gdy moduły są transportowane z fabryki na miejsce lub przechowywane przez długi czas, używana jest plandeka lub folia wielokrotnego użytku. Te rodzaje modułowej ochrony działają do pewnego stopnia; jednak często mogą wymagać regularnej konserwacji i mogą być dość łatwo uszkodzone, co oznacza, że ​​należy je wymienić. Arkusze wielokrotnego użytku należy usunąć z modułów, a następnie przetransportować z powrotem do fabryki, co często się nie zdarza i powoduje marnowanie zasobów.

Dla porównania, folia termokurczliwa ma elegancki i profesjonalny wygląd, a moduły są niewidoczne. Po założeniu folia termokurczliwa również nie wymaga konserwacji i można ją wyciąć z modułów bezpośrednio na miejscu. Chociaż folia termokurczliwa nie nadaje się do ponownego użycia, nadaje się do recyklingu, co oznacza, że ​​jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjne metody ochrony. Istnieją dwa różne sposoby montażu folii termokurczliwej w budynkach modułowych:

Całkowite kapsułkowanie

Całkowite kapsułkowanie ma miejsce, gdy folia termokurczliwa całkowicie obejmuje owinięty moduł. Odbywa się to poprzez umieszczenie „odcisku” folii pod modułem, a następnie uniesienie modułu na folię kurczliwą. Następnie folię termokurczliwą rozwija się nad dachem modułu, tnie, a następnie rozkłada z każdej strony. Arkusz folii termokurczliwej jest następnie kurczony wzdłuż każdej strony, a następnie przyspawany na każdym końcu, gdzie górny arkusz styka się z dolnym arkuszem. Następnie folia termokurczliwa zaciska mocno bęben. Dzięki tej technice wszystkie transportowane obiekty będa szczelnie chronione i nie ulegną warunkom atmosfertycznym nawet podczas długiego morskiego transportu. 

Share
No Comments
Add Comment
Name*
Email*
Website